Ticari faaliyetine 1952 yılında başlayan, Türkiye’nin öncü TV Ünitesi üreticisi olan ve Karaman’daki 70 bin m2’lik alanda panel, koltuk, yatak odası dahil mobilya üretimi de yapan Oğuzcanlar Grubu, dijitalleşme projesinde işbirliği için Workcube ve sektörel çözümü e-furniture'ü seçti.

Günümüzde Dizayno, Bismot ve Oğuzcanlar markalarıyla 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapan Oğuzcanlar Grubu, 400 bayisi ve 30’ün üzerinde showroomu dahil tüm organizasyonunu Workcube’e taşıyacak. Satıştan planlamaya, üretimden sevkiyata kadar farklı kaynaklarda olan bilgi ve süreçler konsolide olarak tek bir sistemde yönetilecek.

Workcube yetkili iş ortakları Gramoni Bilişim, Ezgi Yazılım ve Connect Yazılım konsorsiyumu ile hayata geçirilen projedeaynı zamanda Grup yapısındaki şirketlere ait üretim ve planlama akışları Workcube e-furniture üzerinde anlık izlenecek, şirketler arası transferler ve grup içi işlemlerin yanı sıra finans-muhasebe, insan kaynakları ve CRM dahil tüm operasyonlar %100 web tabanlı olarak takip edilebilecek.

Projenin ilerleyen fazlarında üretim ve diğer alanlardaki makine ve cihazlar Workcube’e bağlanarak kesintisiz ve anlık veri akışı sağlanacak.

Oğuzcanlar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Oğuzcan: “Karar aşamamızda onlarca mobilyaya yönelik sektörel çözüm demo ettik. Hiçbiri Workcube E-Furniture kadar ihtiyaçlarımıza karşılık vermedi. %100 web tabanlı, mobil uyumlu ve konsolide yapısı da Workcube’ü öne çıkaran diğer etkenlerdi.”