Ezgi Yazılım bilgi işlem cihazları satışı, bunlara ilişkin yazılım üretimi ve pazarlanması, bilhassa Çok kullanıcılı sistemlerde özel çözümler geliştirilmesi konularında ticari faaliyetlerde bulunmak maksadı ile 1989 yılında Zeki Anıl Gülşen tarafından kurulmuştur.

         Kurulduğu günden bu güne firmamız sürekli yeni teknolojileri takip etmiş, satmış ve gelişen teknolojiyi hazırladığı çözümlerde kullanmıştır. Gerek bilgi birikimi açısından gerekse teknik beceri açısından yazılım sektöründe rüştünü kanıtladığı pek çok çözüme emeğini ve bilgisini katarak imza atmıştır.

         Ezgi Yazılım geniş bilgi birikimi ve tecrübesiyle uzman ve pratik çözümler üretir, Çok kullanıcılı sistemlerden, kişisel bilgisayarlara, Yerel ağlardan Geniş alan ağlarına, kişisel internet uygulamalarından geniş amaçlı intranetlere, E-Ticaret Sistemleri yazılım, altyapı ve teknik desteği konularında ve diğer eğitim, destek ve bakım hizmetlerine kadar pek çok konuda profesyonel hizmet verir.

         Ezgi Yazılım Mobilya sektöründe edindiği know how bilgisini güncel teknolojik gelişimlere adapte ederek, sektörde yer alan işletmelerin tüm departmanlarına uygulama yapar. Özellikle son yıllarda Workcube ERP ile Mobilya Sekötüründe geliştirdiği ek yazılımlarla MRP, MRPII, Digital Veri Toplama, El Terminali ile Sevkiyat ve Depo Kontrolü uygulamalarını başarıyla yürütmektedir.